Connect with us

Sport

Arsenal – Leicester City, të rejat e fundit rreth formacioneve – SHKUPIMK

Published

on

Xhiroja e gjashtë e kampionatit anglez, Premierliga, sjell sot një tjetër ndeshje mjaft interesante, raporton KosovaPress.

– Advertisment –

Arsenali dhe Leicester City ballafaqohen mes tyre duke filluar nga ora 21:15, derisa të dy kuadrat kërkojnë fitoren sepse kanë pikë të barabarta në renditjen tabelara, pra nga nëntë pikë të mbledhura.

Këto janë formacionet e mundshme:

Arsenal (3-4-3): Leno; Luiz, Gabriel, Tierney; Bellerin, Partey, Xhaka, Maitland-Niles; Pepe, Lacazette, Aubameyang

Leicester City (4-1-4-1): Schmeichel; Castagne, Fofana, Evans, Justin; Mendy; Maddison, Praet, Tielemans, Barnes; Vardy

Alsat