Connect with us

Sport

Arbitri i favorshëm për Realin, Munuera drejton “El Clasico” – Alsat

Published

on

LEXO EDHE:

Arbitri nga Valencia, Hoze Martinez Munuera, do të ndaj drejtësinë në përballjen “El Clasico” në mes Real Madridit dhe Barcelonës. Për Munuerën , kjo është hera e dytë që të drejtojë përballjen në mes Realit dhe Barcelonën, ndërsa në të parën, Reali shëno fitore me 3-1 ndaj Barcelonës në “Kamp Nou”.

Për ‘Los Blancos’ ai ka referuar 29 ndeshje, 18 fitore kanë regjistruar ‘madrilenët’, gjashtë barazime dhe pesë humbje. Ndërsa për ekipin e Barcelonës ka referuar 26 ndeshje, 16 fitore ka marrë ekipi katalanas, gjashtë barazime dhe katër humbje.

Ndeshja ndërmjet Real Madrid dhe Barcelona zhvillohet të dielën (20 mars) me fillim nga ora 21:00, në ‘Santiago Bernabeu’

Alsat