Connect with us

Sport

Zyrtare, Keite Balde rikthehet në Seria A – Alsat TV

Published

on

Keita Balde do të rikthehet sërisht në Serie A, pasi që sulmuesi nga Senegali do të vesh fanellën e Sampdoria në sezonin 2020/2021.

“Sampdoria ka fituar shërbimet e Keita Balde për huazimin një vjeçar nga Monako, me të drejtë blerje”, thuhet në njoftimion e skuadrës italiane.

Serie A është e njohur për Balden, që në të kaluarën ka veshur fanellën e Lacios dhe Interin. Ndryshe sulmuesi te Monako, në 39 ndeshje ka shënuar 12 gola./Lajme.net/

Alsat