Connect with us

Sport

Zyrtare, anulohet miqësorja Armeni-Shqipëri – Alsat TV

Published

on

Për shkak të luftës në mes forcave ushtarake të Armenisë dhe Azarbejxhanit në provincën Nagorno – Karabak, është anuluar përballja miqësore në mes Armenisë dhe Shqipërisë, e planifikuar më 8 tetor në Jerevan.

Komunikata e FSHF

“Anulohet miqësorja Armeni-Shqipëri, që ishte programuar për t’u luajtur më datë 7 tetor në Jerevan. Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se është marrë vendimi që ndeshja të mos luhet, për shkak të situatës së rënduar dhe trazirave që po ndodhin aktualisht në Armeni. dërkaq, ekipi kombëtar shqiptar do të vazhdojë normalisht përgatitjet në Tiranë për dy ndeshjet zyrtare të tetorit në Nations League ndaj Kazakistanit (11 tetor) dhe Lituanisë (14 tetor). Pritet që grupi të kompletohet sot e nesër dhe të vijojë i plotë seancat stërvitore në kuadër të dy sfidave të radhës në transfertë.”

Alsat