Connect with us

Shendetsi

Zjarr në Qendrën Tregtare “Global” në Strumicë

Published

on

Pas orës 23:00 ka shpërthyer një zjarr në Qendrën Tregtare “Global” në Strumicë. Zjarri i madh ka kapluar tre dyqane në katin përdhes ndërkohë që është përhapur edhe në katin e parë, ndërkohë që zjarrfikësit kanë bërë përpjekje të mëdha derisa e kanë vënë nën kontrolle dhe nuk kanë lejuar që të përfshij edhe dyqanet tjera të kësaj qendre tregtare.

Sipas dëshmitarëve okularë, zjarri ka shpërthyer në ora 23:00 dhe menjëherë është përhapur.

Tani për tani nuk dihen shkaqet e zjarrit nga i cili është shkaktuar dëm i madh material. Në vendngjarje janë forca të shumta policore, ndihmës së shpejtë si dhe ekipet e zjarrfikësve.

(Video e huazuar nga “Strumica denes”