Connect with us

Sport

Zhordi Alba, në dyshim për “El Clasico” – Alsat TV

Published

on

Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, ZHordi Alba është në dyshim që të luajë në “El Clasico” ndaj Realit.  Vlerësimet më positive të mjekëve, janë se Alba mund të rikthehet në fushat e blerta brenda tri javësh.

Kjo do të thotë se ai nuk do të rikuperohej për ndeshjen kundër Real Madridit, por atë me Juventusin. 

Alba me siguri do të humbas dy ndeshje: kundër Getafe në La Liga dhe debutimin në Ligën e Kampionëve, kundër Ferencvaroshit.

Alsat