Connect with us

Sport

Xherdan Shaqiri rezulton pozitiv me Covid-19 – Alsat TV

Published

on

Xherdan Shaqiri ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19 ka njoftuar sot Federata e Futbollit të Zvicrës.

Numri 23 i Liverpoolit iu bashkua kombëtares zvicerane të Hënën para ndeshjeve kundër Kroacisë, Spanjës dhe Gjermanisë.

“Xherdan Shaqiri ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Në konsultim me autoritete shëndetësore, ai do të izolohet”, thuhet në njoftimin e federatës.

Alsat