Connect with us

Sport

Xhejms me fanellën me nr 6, Dejvisi mer “23”-shen – SHKUPIMK

Published

on

Entoni Dejvis do të mbetet në radhët e “Los Anxhelos Lejkersit” dhe për këtë gjë do të shpërblehet. Në sezonin e ri, Dejvis do të vesh fanellën me numër 23, të cilin e ka shfrytëzuar gjatë karrierës së tij, me përashtim të sezonit të fundit, kur veshi fanellën me numër 3. Fanella me numër 23 ishte në pronë të Lebron Xhejmsit.

– Advertisment –

Mirëpo me marrëveshjen e re me “Nike”, Xhejms do të vesh fanellën me numër 6, me të cilën arkëtoi titullin në qëndrimin e tij te Majami Hit, ndërsa fanella me numër 23 do të shkojë në pronë të Dejvisit.

Ndërkohë drejtuesit e klubit nga Los Anxhelosi kanë vendosur që të ndryshojnë në tërësi fanellat për sezonin e ri, në të cilin basketbollistët do të veshin retro fanellat, në nder të ekipit që luajti në vitin 1960. Mbetet të shihet se çfarë efekti do të ketë ky ndryshim që e pranoi edhe “Nike”.

Kujtojmë se Lebron Xhejms është basketbollisti që ka më shumë shitje të fanellave në NBA, ndërsa Entoni Dejvis qëndron në vendin e tretë, pas Luka Donçiç nga Dallas Maveriks.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending