Connect with us

Sport

Wijnaldum është i Barcelonës!

Published

on

Wijnaldum ka arritur marrëveshje me Barcelonën. Gjithçka është finalizuar në shtator, lojtari mund të presë deri në verës, ose t’i bashkohet spanjollëve të janar.

Wijnaldum është rrugës për t’iu bashkuar Barcelonës.

Sipas “TodoFichajes” Gini Wijnaldum është pajtuar që t’i bashkohet Barcelonës në shtator. Mesfushori pritet të largohet menjëherë nga klubi, me Milanin dhe Interin që gjithashtu e duan, por duket se e ardhmja e tij është vendosur dhe do të jetë te Barça.

Alsat