Connect with us

Entertainment

VIDEO/ Pula që i pëlqen rrëshqitja me sajë dhe shoqërimin me mikun e saj më të mirë Luke

Published

on

Na lejoni të prezantojmë Teddy, një pulë, pasioni i së cilës është rrëshqitja me sajë. Teddy Nugget, një pulë në Plymouth Rock dhe Luke, 11 vjeç, janë ‘të pandashëm’. Luke, i cili jeton me nënën e tij Angelina, 40, baba Clint, 46 dhe motra Anya, 13, në Shelburne Falls, Massachusetts e përshkruan pulën si ‘shoku më i mirë i tij.’ Mësuesja e kopshtit Angelina tha se ‘Luka i do pulat e tij dhe gjithmonë i ka dashur që kur ka qenë shumë i vogël’, duke shtuar se ai ‘ka zemrën e madhe për dashurinë ndaj kafshëve. ‘

– Advertisements –

Edhe pse bora trondit shumicën e pulave, duke përfshirë vëllezërit e motrat e saj, Pula Teddy nuk e shqetëson aspak – në fakt, ajo duket se nuk do asgjë më shumë sesa të rrëshqasë nëpër dëborë me Lukën. Luka, i cili ka një dëmtim të lehtë të dëgjimit dhe bisedon me Teddy ulur i qetë në prehrin e tij, thotë: ‘Unë thjesht isha kurioz të shihja se çfarë do të mendonin pulat me sajë.’

Familja ka shtatë pula, katër qen dhe të paktën 30 peshq dhe Anya ka një lloj brejtësi. Kur u pyetën nëse kanë në plan të marrin më shumë kafshë, Angelina thotë ‘Jo tani, mendoj se kemi mjaft.’