Connect with us

Entertainment

VIDEO | Mësoni si të hiqni njollat e forta të vajit nga rrobat me një teknikë të zgjuar dhe me një kosto shum të ulët

Published

on

Një grua ka ndarë një metodë të thjeshtë për të hequr qafe njollat e forta të vajit nga rrobat tuaja, dhe besoni a po jo ka efekt pozitiv.

– Advertisements –

Njollat nga ushqimi si vaji i ullirit mund të jenë të vështira për t’u hequr nga rrobat a po gjëra të tjera. Pra, ajo ka zhvilluar një metodë të zgjuar që përdor përbërës të thjeshtë shtëpiakë – dhe ajo thotë se funksionon çdo herë.

Para së gjithash, ngjitni një copë kartoni prapa vendit ku ka njollën tuaj në sendin e veshjes, në mënyrë që pastrimi juaj të mos depërtojë deri në pjesën e pasme.

Tjetra, do t’ju duhet të lani lëngun. Vendoseni atë në njollë, Chantel thotë se kjo ndihmon në prishjen e vajit dhe yndyrës.

Për hapin tjetër do t’ju duhet bikarbonat sode. ‘Sasi e vogël bikarboni për të nxjerrë njollën nga pëlhura.

‘Pastaj, përdorni një furçë këpucësh për ta pastruar pëlhurën.’

Lëreni tretësirën të laget për pesë deri në dhjetë minuta, pastaj vendosni copën e njollës të rrobave në lavatriçe dhe lajeni atë normalisht. Njolla duhet të zhduket kur të dalë.

Njollat e naftës janë jashtëzakonisht të ndërlikuara, kështu që njerëzit në komente ishin të kënaqur që gjetën një zgjidhje që nuk ishte as e ndërlikuar dhe as e shtrenjtë.

Do të na faleminderoheni për këtë teknikë të thjeshtë dhe me një kosto shum të ulët.