Connect with us

Entertainment

VIDEO | Foshnja Boris! Djali tre muajsh me flokë të verdhë krahasohet me Kryeministrin Britanik ‘sa herë që del nga shtëpia’

Published

on

 

Një djalë i vogël krahasohet me Boris Johnson falë stilit të flokëve të bardha.

David Doronina, nga Surrey është vetëm tre muajsh por tashmë ka më shumë flokë se shumë fëmijë të vegjël.

Ngjashmëria e tij me Kryeministrin u pa nga infermierët menjëherë pas lindjes së tij më 1 mars, sipas nënës së tij Tatiana Doronina, 35.

Tani kudo që shkon Davidi, prindërit e tij ndalen në rrugë nga të panjohur që komentojnë për pamjen e tij të ngjashme me kryeministrin britanik Boris Johnson.

Mamaja e re, Tatiana, tha: ‘David është si i famshëm. Të gjithë po çmenden fjalë për fjalë për pamjen e tij. Njerëzit bëjnë krahasimin me Boris në momentin që e shohin atë. ‘

David lindi në vonesë dhe peshonte 10 kg por mendimi i parë i Tatiana ishte rreth flokëve të tij.

35-vjeçari tha: ‘Unë mendova se ishte aq i madh, por pastaj pashë flokët e tij dhe thashë “çfarë?”, “Si mund të jenë flokët e tij kaq të lehta?”

Vetëm pasi u la, kuptova se sa flokë kishte. Unë isha aq i tronditur, por çdo infermiere që e takoi tha të njëjtën gjë, ata nuk mund të besonin se ai ishte aq me flokë. Ai është një mini Boris, duket ashtu si ai. ‘

Pas komenteve në spital, babai Ruslan, 43 vjeç, sugjeroi që ata thirrën djalin e tyre të parë pas Kryeministrit, por Tatiana refuzoi.

Ajo tha: ‘Ne nuk kishim nevojë ta thërrisnim Boris që njerëzit të thoshin se ai ngjan me të, ngjashmëria është aq e dukshme, sa e frikshme.

Çifti e quajtën djalin e tyre sipas Shën Davidit.

Tatiana tha: ‘Kur ai arriti me vonesë, më 1 mars, ne lexuam për kuptimin e ditës dhe me të vërtetë na pëlqente emri dhe gjithashtu se si tingëllon edhe në rusisht.’

Tatiana ka vendosur në Instagram foshnjën David por me shaka shkruajti ‘jo djali i Boris Johnson’ në profilin e saj.

Ajo tha: ‘Nuk e kam problem krahasimin e Borisit, e di që njerëzit do ta mendonin edhe sikur të mos e kuptonim veten. Unë vetëm shpresoj se Boris nuk do mend.

“Shpresoj që flokët e tij ta bëjnë atë të dallohet, unë do të doja që ai të bashkohej me një agjensi të modelimit të fëmijëve dhe të shihte se ku na çon kjo aventurë.”