Connect with us

Showbiz

Vdes në moshën 56 vjeçare aktorja Doreen Montalvo

Published

on

Aktorja e Broadway dhe televizionit, Doreen Montalvo, ka vdekur në moshën 56 vjeçare.

Lajmi u konfirmua nga përfaqësuesi i saj në një deklaratë të dhënë për Fox News. Ata konfirmuan se Montalvo vdiq nga një goditje në tru.

“Doreen jo vetëm që ndriçoi skenën, ajo ndriçoi jetën tek të gjithë ata që ishin përreth saj”, thuhet në deklaratë. “Ajo ngjalli dashuri në çdo rol që luajti në një karrierë të larmishme dhe të suksesshme aktrimi”.

Montalvo ishte mjaft e njohur për punën e saj skenike, duke fituar një nominim për ‘Drama Desk’ për punën e saj në “In the Heights”. /Gazeta Sinjali/