Connect with us

Sport

Vajza nga Kosova hallakat serbët, mediumi serb: Kosova ka gazetaren më provokuese në Ballkan! Ja arsyet – Bota Sot

Published

on

Një medium në Serbi, “Telegraf”, është sikletuar paksa me pamjet e bukura që ka pa në profilin e gazetares sportive të Kosovës. 

Duket se fotot e gazetares së sportit Elmira Sadrija, e kanë bërë edhe nervoz këtë medium, për faktin se ka pa edhe shallin me ngjyrat e Flamurit të Kosovës.

“E ashtuquajtura Kosovë ka ndoshta gazetaren më provokuese të sportit në Ballkan”, kështu shkruan mediumi serb. 

“Këto ditë, fokusi ishte në shumë gazetare sportive nga Ballkani, mes të cilave spikatën “Dileta Leota boshnjake”, Zerina Patakoviq, si dhe Mirta Shurjak, e cila magjepsi legjendat e Galatasarayt, Fatih Terim dhe Ardu Turan me pamjen e saj.

Image

Telegrafi së fundmi bëri një përmbledhje të prezantuesve dhe gazetareve më seksi nga Ballkani, mes të cilave edhe gazetaren nga e ashtuquajtura Kosovë.

Image

Elmira Sadrija, drejtuese e televizionit Digitalb dhe Supersport,  “ngre shikueshmërinë” e emisioneve që drejton me pamjen e saj provokuese”, kështu shkruan më tutje ky medium.

Image

“Nga stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ajo shpesh raporton, e cila shfaqet me kombinime provokuese, që theksojnë dekoltenë dhe trupin e saj”, ka shkruar mes të tjera.

Image

Ky medium ka paraqitur edhe shumë foto të saja që i ka marrë në profilin e saj në instagram. Këtë medium e pengojnë edhe gazetaret sportive nga Kosova, që janë shumë të zgjuara e të vyeshme dhe pa asnjë arsye e ka quajtur provokuese me veshje, duke u munduar që në çdo mënyrë ta sulmojnë Kosovën!  

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending