Connect with us

Sport

Tronditëse, zhdukja misterioze e të dashurës së Vladimir Putinit. Çfarë po ngjanë me ish-sportisten që pozoi nudo? – Bota Sot

Published

on

Ajo ishte gjimnastja kampione olimpike e quajtur “gruaja më fleksibël e Rusisë”, e cila pozoi nudo për një revistë për burra.

Tani, pasi u lidh me Vladimir Putin për 12 vjet dhe dyshohet se lindi binjakë nga presidenti, Alina Kabaeva është zhdukur.

Kur The Sun zbuloi zhdukjen e saj javën e kaluar, historia u ndoq në të gjithë botën – përveç në Rusi, ku media zyrtare qëndroi e heshtur.

Alina, 37-vjeç, nuk është parë në publik që kur besohej se ishte dy muaj shtatzënë me dy djem. Gjithashtu, thuhet se ka lindur në një klinikë në Moskë në prill të vitit të kaluar – megjithëse zyrtarisht u mohua.

Sipas disa raporteve, foshnjat janë e katërta dhe e pesta e saj nga Putini.

Një herë, ajo tha: “Unë kam një jetë private në të cilën nuk lejoj ndërhyrje. Duhet të respektohet”.

Pyetja shtrohet se nëse Alina ka një familje më Putin, atëherë, ku është “zonja e parë e Kremlinit”?

Disa thonë se ajo është në Itali duke rritur fëmijët e saj. Në një vend ku armiqtë e presidentit shpesh zhduken pa gjurmë, duhet të ketë shans që shpjegimi të jetë më i lig.

Në një vend ku armiqtë e Presidentit shpesh zhduken pa gjurmë, duhet të ekzistojë mundësia që të ketë edhe shpjegime të tjera.

Por një gjë është e sigurt, Alina nuk është zhdukur sepse nuk e duron dot vëmendjen. Ajo bëri emrin e saj në Olimpiadën e Sidneit në vitin 2000 dhe më pastaj e bë e famshme me një xhirim nudo në vitin 2004, e veshur me pak rroba, fotografi i saj Mikhail Korolov ishte shprehur me fjalët “As që kisha nevojë ta bindja. Ajo sillej shumë natyrshëm. Ajo është plot seks”.

Në këtë kohë Alinës ju hoqën 6 medaljet e saj nga kampionati botëror ku u akuzua për doping dhe ndodhi takimi i saj i parë më Putinin. Presidenti asokohe ishte i martuar, kurse ajo ishte në lidhje me një oficer policie.

Deri më tani edhe shoqja e saj Lyasan Utiasheva, drejtuese televizive me 4.9 milion ndjekës në rrjetet sociale, thotë se ajo nuk ka mundur të kontaktojë me ish-shoqen e saj Alina.

“Është shumë e vështirë të qëndrosh në kontakt”, tha ajo. “Por duhet të respektojmë pozicionin e çdo personi, kështu që thjeshtë e pranojmë, duam, por nuk gërmojmë në të.”

Në ndërkohë, miqtë e Alinës dhe e gjithë Rusia, janë duke pritur se kur dhe a do të shfaqet ajo përsëri.

Duke kritikuar ndërhyrjen e paparacëve, nëna e Alinës Lyubov dha një aluzion kurioz të asaj që do të vinte.

Ajo tha: “A nuk mundet që një sportiste të dashurohet me një polic? Edhe me një president?”

Në pranverën e vitit 2008, një gazetë në pronësi të ish kolegut spiun të KGB-së së Putinit, Alexander Lebedev pretendoi se Alina ishte e lidhur romantikisht me Putinin.

Miliarderi Lebedev e mbylli gazetën në përgjigje, duke përmendur vështirësi financiare, por një burim në gazetë këmbënguli se historia ishte e drejtë.

Putini mohoi pretendimet, duke përplasur “ata që me hundët e tyre dhe fantazitë erotike zhyten në jetën e të tjerëve”.

Image

Trajneri dhe i besuari i saj Irina Viner – gruaja e oligarkut rus dhe ish-aksionarit të Arsenal FC Alisher Usmanov – tha me vetëdije: “Kur Alina të gjejë kohën e duhur, ajo do ta thotë vetë. Unë jam thjesht e lumtur për të. Në korrik 2008, gazeta Sobesednik pretendoi se Alina anuloi pjesëmarrjen në një shfaqje në TV “për shkak të shtatzënisë së saj”. Raporti u zhduk shpejt nga faqet e internetit.

Pastaj në pranverën tjetër tabloidi Express pretendoi se Alina kishte lindur.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending