Connect with us

Showbiz

Tom Cruise dhe Hayley Atwell vazhdojnë xhirimet e “Mission Impossible 7” në Romë

Published

on

Ai ka qenë i zënë me xhirimin e skenave të reja për vazhdimin e radhës të filmit ikonik.

Dhe Tom Cruise të hënën u bashkua me aktoren Hayley Atwell për të filmuar skena të ashpra të “Mission Impossible 7” në Romë.

I nominuari për ‘Oscar’, 58 vjeçar dhe ylli i “Cinderella”, 38 vjeçare, mbajtën duart lart në një gjest mbrojtës ndërsa u urdhëruan të dilnin nga një makinë policie dhe të bëheshin ballë për veprimet e tyre.

Tom Cruise dhe Hayley Atwell (Foto: AP)

Tom dukej i zymtë, derisa po mbante krahun e Hayley, me bukurinë magjepsëse ku ajo mbante duart lart gjatë skenave atraktive.

Ylli i “Rain Man” kishte veshur një një jelek ngjyrë gri dhe pantallona të njëjta, i cili po ashtu mbante një këmishë të veshur të bardhë ku u shfaq gjatë disa momenteve duke biseduar me regjisorin Christopher McQuarrie.

Tom Cruise dhe Hayley Atwell (Foto: AP)

Në anën tjetër, Hayley zgjodhi një këmishë të bardhë dhe një palë pantallona të zi me vija të bardha.

Aktori fitues i shumë çmimeve është parë duke filmuar shumë skena emocionuese në muajt e fundit, duke përfshirë hedhjen me motor, hedhjen me parashutë etj.

Xhirimet për filmin e ardhshëm u ndaluan në Itali në fillim të këtij viti pasi rastet e coronavirusit u rritën ndjeshëm.

Tom Cruise dhe Hayley Atwell (Foto: AP)

Ekipi dhe aktorët kanë qenë në Norvegji duke xhiruar që nga ajo kohë, përpara se të ktheheshin në kryeqytetin italian në fillim të kësaj jave për të vazhduar me skenat.

Xhirimet tashmë ishin shtyrë për pesë muaj pasi COVID-19 u përhap në të gjithë Italinë, duke çuar datën e lansimit në nëntor të vitit 2021. /Telegrafi/

Tom Cruise dhe Hayley Atwell (Foto: AP)

Tom Cruise dhe Hayley Atwell (Foto: AP)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending