Connect with us

Showbiz

Teksti i hitit të saj “Sweet but Pyscho” u kthye në ngjarje reale, Ava Max: Një përndjekës erdhi te shtëpia ime dhe kërkonte doemos të më shihte

Published

on

Artistja shqiptare me renome botërore, Ava Max, bëri bujë në tregun internacional me hitin “Sweet but Psycho”.

Kjo këngë e cila kaloi shifrën e një miliardë dëgjimeve në platformën Spotify, ka një tekst që flet për njerëzit e fiksuar ndaj një personi dhe që shndërrohen në përndjekës të tij/saj.

Për ironi të fatit, vetëm një ditë pasi u publikua, kjo këngë në një lloj forme u kthye “në realitet” për këngëtaren shqiptare.

Këtë e ka bërë të ditur vet Ava Max së fundmi në një intervistë për RAIN Magazine, duke treguar se si një fans i fiksuar i saj udhëtoi nga Franca për në shtëpinë e prindërve të saj në ShBA, duke insistuar të takohet me të dhe të bënte fotografi.

“Kam pasur kujtime të ëmbla për këngën ‘Sweet but Psycho’ duke biseduar me fansat e mi – duke parë videot e tyre që këndonin me këngën time. Kjo ka qenë e pabesueshme! Kur shkova për të udhëtuar, mësova aq shumë për çdo vend dhe se kam fansa në çdo vend. Kështu që, kjo më bën të ndihem më afër fansave të mi. Për kujtime psikologjike, unë pata një përndjekës që erdhi në shtëpinë e prindërve të mi vitin e kaluar ndërsa isha në turne. Unë isha në turne dhe ky djalë fluturoi nga Franca për të më kërkuar dhe ishte kaq i mërzitur. Ai kishte lule me vete dhe po insistonte që unë të bëja një fotografi para derës në shtëpinë time. Se në fakt ishte shtëpia ime. Nëna ime ishte aq qesharake. Ajo ma ngatërroi qëllimisht emrin kur ai e pyeti duke i thënë; ‘Pava? Jo, ne nuk e njohim atë’”, ka thënë Ava Max.

Ava Max (Foto: Mike Coppola/Getty Images/Guliver)

Tutje, artistja me prejardhje nga Qeparoi i Shqipërisë thotë se përkundër faktit që fansi i bezdisshëm sillej afër shtëpisë së saj vazhdimisht, babai i saj nuk e lajmëroi policinë.

“Jo, ai nuk e bëri. Përndjekësi qëndroi rreth e rrotull tërë ditën. Babai im nuk i thirri policët sepse ndihej keq për personin. Babai im është një person shumë i ëmbël. Babai im është nga ata që do t’u japë njerëzve edhe pesëdhjetë shanse kur gabojnë”, shtoi më tutje 25-vjeçarja.

Ava Max përndryshe është duke shijuar suksesin e albumit të saj të parë debutues në tregun e huaj, të titulluar “Heaven and Hell”. /Telegrafi/

Kopertina e albumit “Heaven and Hell” i artistes Ava Max (Foto: Ava Max/Instagram)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending