Connect with us

Tech

TE PREMTET ME TEKNOLOGJINË DELL

Published

on

Në këtë moment, tashmë është e qartë për të gjithë se digjitalizimi i përshpejtuar është përhapur në të gjithë sektorët e biznesit. Për këtë arsye, Dell Technologies po vazhdon një seri leksionesh falas në internet, ku çdo të Premte do të trajtohen dhe mbulohen tema për zgjidhjet e përparuara të infrastrukturës.

Nga zgjidhjet e Storage dhe Server deri te vendosja e të dhënave Cloud dhe Big si dhe transformimi i vendeve të punës dhe proceseve, ekspertët e Dell Technologies do të jenë në dispozicion në internet çdo të Premte nga ora 10:00 deri në 11:00.

Ashtu si muajin e kaluar, këtë muaj Dell Technologies ka përgatitur tre leksione plotësisht falas.

Të Premten e parë, 9 Tetor, do të keni një leksion me titull: Praktikat më të mira për mjedisin e Mbrojtjes së të Dhënave VMware, që ka të bëjë me sigurinë e të dhënave dhe aplikacioneve në proceset që ndodhin në pajisjet virtuale VMware.
Pastaj do ketë pushim për një javë, dhe menjëherë të Premten e ardhshme, 23 Tetor ne prezantojmë një leksion ekskluziv të titulluar: Dell Technologies përparësi për SAP – Arritja e Ndërmarrjes Inteligjente që do të prekë procesin e plotë të SAP dhe inovacionet më të fundit në implementimet e SAP, që zvogëlojnë rrezikun, koston dhe kompleksitetin e performancës. Të premten e radhës, në fund të muajit, vjen një leksion që me siguri do ti interesojë të gjithëve atyre që ende kërkojnë zgjidhjet më të mira për produktivitetin maksimal të biznesit. Ne ofrojmë gjithçka, nga procesi i marketingut deri në portofolin e plotë të Dell Technologies në një leksion me titull: Transformimi i fuqisë punëtore me produktet e klientit Dell. Gjeni nga katër lektorë kryesorë se cilat janë zgjidhjet më të mira për biznesin tuaj dhe shndërrimin në një “vend pune digjital”.
Bashkohuni me ne dhe regjistrohuni për leksione online sot.
Ne ritheksojmë që regjistrimi dhe pjesëmarrja janë plotësisht falas.
Shihemi te premten!

Seancat e Tetorit 2020:
9/10/2020 @ 10am CET
Praktikat më të mira për mjedisin VMware Mbrojtja e të dhënave
Primoz Golob, Inxhinier i Sistemeve Këshilluese të territorit Adriatik dhe Bullgari, Dell Technologies

Sot, shumica e ngarkesave të punës funksionojnë në makinat virtuale VMware (VM). Mbrojtja e këtyre mjediseve mund të ndërlikohet pasi sasia e të dhënave, aplikacioneve dhe VM vazhdon të rritet. Dell EMC ofron zgjidhje për klientët me pikat më të thella të integrimit për të përshpejtuar transformimin e IT dhe për të mundësuar mbrojtjen e të dhënave për mjediset VMware që janë të lehta, të sigurta dhe me kosto efektive.

Regjistrohuni këtu!

23/10/2020 @ 10am CET
Përparësia e Dell Technologies për SAP – Arritja e Ndërmarrjes Inteligjente

Damir Culig, Konsulent i Teknologjisë ISG, Dell Technologies

Dell Technologies ka një mision të thjeshtë: të ndihmojë bizneset të transformohen – dhe për ne kjo do të thotë të zhvillosh teknologji që drejton përparimin njerëzor dhe krijon inovacionin. Kur bëhet fjalë për SAP, ne po ofrojmë zgjidhje për klientët tanë, nga një skaj në tjetrin në një valë – pavarësisht se ku ndodhen në udhëtimin e tyre SAP; duke ofruar portofolin e infrastrukturës më gjithëpërfshirëse dhe performuese të industrisë. Në këtë prezantim zbuloni më shumë se si Dell mund t’i ndihmojë bizneset të ndjekin shpejt implementimet e tyre SAP – duke ulur rrezikun, koston dhe kompleksitetin

Regjistrohuni këtu!

30/10/2020 @ 10am CET
Transformimi i fuqisë punëtore me produktet e klientit Dell
Christina Renieri, Sr Këshilltar i marketingut Zgjidhja e klientit SEE, Dell Technologies
Pamina Karvela, Specialiste e Produkteve CSG | Greqia, Qipro, Malta, Dell Technologies
Jelena Perko, Specialiste e Shitjes së Zgjidhjeve të Klientit, West Adria, Dell Technologies
Milos Loncar, Specialist i Produkteve për Zgjidhje Klienti SEE, Dell Technologies

Bashkohuni me ne dhe mësoni se si mund ta transformoni biznesin tuaj dhe vazhdoni me këtë kohë sfiduese duke përdorur portofolin tonë të Klientit. Ndërtoni një vend pune dixhital që sjell si ambientin ashtu edhe mjetet që fuqia juaj e punës ka nevojë dhe dëshiron. Rritni produktivitetin individual, forconi bashkëpunimin dhe rrisni shkathtësinë digjitale nëpër departamente, të gjitha duke tërhequr dhe mbajtur talentin më të mirë për të çuar përpara kompaninë tuaj.

Regjistrohuni këtu!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tech

Samsung tallet me iPhone 12 për shkak të mungesës së mbushësit në paketim

Published

on

Seria e re iPhone 12 ka shkaktuar ndjenja të përziera, si në mesin e përdoruesve tradicionalë të Apple ashtu edhe në publikun e gjerë të teknologjisë.

Me shumë gjëra të mira që mund të shihnim, mbase më i diskutueshmi ishte fakti që paketimi, së bashku me iPhone 12 të ri, nuk vjen me një mbushës.

Apple e arsyetoi këtë vendim duke pretenduar mbrojtjen e mjedisit më mirë në këtë mënyrë, shkruan T3.

Për më tepër, gjatë prezantimit, ata theksuan se efekti i kësaj heqje të ngarkuesit nga paketimi do të jetë i njëjtë sikur 450,000 makina të hiqeshin nga përdorimi në një vit.

Kjo situatë u përdor nga një nga rivalët më të mëdhenj – Samsung.

Kompania koreane postoi një foto të ngarkuesit në faqen e tyre në Facebook dhe shkruajnë, “Galaxy juaj i ri ofron gjithçka që ju nevojitet. Nga gjërat themelore, një karikues, kamerë më të mirë, bateri më e mirë, performancë të shkëlqyeshme dhe ekran 120Hz”.

Ekziston edhe një “ngacmim” në pjesën e fundit të njoftimit, sepse seria e re iPhone 12 nuk ka rifreskim ekrani 120Hz në asnjë model.

😎😎Your #Galaxy does give you what you are looking for. From the most basic as a charger, to the best camera, battery, performance, memory and even 120Hz screen ✌️ on a smartphone. 😎😎

Gepostet von Samsung am Dienstag, 13. Oktober 2020

 

 

Continue Reading

Tech

Sherbimet sekrete gjermane do të mund të lexojë mesazhet në WhatsApp

Published

on

Qeveria gjermane ka miratuar një projekt ligj me të cilin lejon që institucionet e inteligjencës të mund të lexojnë shkrimet në WhatsApp dhe shkëmbimet e mesazheve të koduara të ngjashme.

Zv. zëdhënësja e qeverisë, Ulrike Demmer deklaroi se kabineti i ministrave ka pranuar projektligjin e paraqitur nga Ministria e Brendshme, i cili u njeh mundësinë institucioneve të inteligjencës që të lexojnë shkresat e koduara në WhatsApp dhe aplikacionet tjera të ngjashme.

Sipas këtij aplikacioni, Institucioni i Mbrojtjes Kushtetuese BfV përgjegjës për inteligjencën e brendshme, Shërbimi Federal i Inteligjencës BND përgjegjës për inteligjencën e jashtme, Shërbimi Informativ Ushtarak MAD do të jetë në gjendje të ndjekin dhe kontrollojë mesazhete koduara.

Projektligji pritet të miratohet në Parlamentin Federal. Për zbatueshmërinë e cila do të hyjë në fuqi duke u shndërruar në ligj pas miratimit nga Parlamenti do të vendoset kushti për një vendim gjykate./Zhurnal.mk

Continue Reading

Tech

Rritet numri i përdoruesve të Snapchat

Published

on

Ndërsa pandemia e koronavirusit ka goditur rëndë industrinë e reklamimit, kompania pas Snapchat po kalon për mrekulli.

Aplikacioni shtoi 11 milionë përdorues të rinj në tre mujorin e tretë të vitit duke çuar numrin total të përdoruesve aktivë në ditë në 249 milionë.

Më impresionuese janë të ardhurat e kompanisë prej 679 milionë dollarë, ose 50% më tepër se një vit më parë duke thyer çdo pritshmëri të analistëve.

Për këtë rritje Snapchat drejton gishtin nga aplikacioni Android i cili u rindërtua vitin e kaluar për të ndihmuar në rritjen globale përmes lenteve virale të realitetit të shtuar.

Gjatë pandemisë kompania kishte raportuar një rritje të numrit të përdoruesve por që në Korrik po sipas Snapchat, ishte venitur sikur të mos kishte ekzistuar fare.

Snapchat mund të ketë përfituar edhe nga bojkoti i reklamimit që ju bë gjigantit të media sociale Facebook dhe ku qindra kompania ndaluan shpenzimet.

Lentet Anime lançuar së fundi përdorin teknologjinë machine learning të Snapchat dhe shndërrojnë njerëzit në karaktere të animuara. Në javën e parë të debutimit këto lente ishin përdorur 3 miliardë herë. /PCWorld Albanian

Continue Reading

Trending