Connect with us

Sport

Solskjaer: Nuk më pëlqen mënyra se si humbëm – SHKUPIMK

Published

on

Trajneri Ole Gunar Solskjaer konisideron se mbrojtja e “Djajve të Kuq” ka dështuar në të gjitha elementet, pasi që lejoi të pranojë 2 gola në terrenin e skuadrës turke Bashakshehir.

Paraqitja ishte e pamjaftueshme ndaj një ekipi që punonte shumë dhe vraponte. Nuk mbrojtëm si duhet dhe pësuam dy gola prej gabimeve tona. Mbrojtja jonë në këtë ndeshje ishte për të qarë hallin, ishim të çorganizuar. Të falësh dy gola në Ligën e Kampionëve është një gabim i madh. Në pjesën e dytë nuk patëm kohë të rikuperonim. Nuk ishte një ditë e mirë, por s’më pëlqen mënyra se si humbëm”, tha mes tjerash Solskjaer.

Alsat