Connect with us

Sport

Skuadra zvicerane me 22 raste me “Covid 19” – SHKUPIMK

Published

on

Skuadra e Sionit është një prej skuadrave që ka marrë një goditje shumë të forte nga pandemia “Covid 19”, pasi që ka njotuar se ka 22 raste infektimi me këtë virus.

Klubi helvet ka bërë me dije se pas testeve të kryera ka rezultuar se 13 lojtarë janë pozitivë, ndërsa janë prekur dhe 9 anëtarë të stafit teknik.

Nisur nga një situatë e tillë, Sioni i ka kërkuar Federatës së Futbollit Zviceran të shtyjë ndeshjen e së mërkurës kundër Luzernit dhe sfidën kundër Bazelit për të dielën.

Alsat