Connect with us

Showbiz

Skandali merr fund, Loredana do të paguajë 400 mijë franga gruas që e mashtroi

Published

on

Ngjarja e bërë famoze kishte dëmtuar imazhin e reperes Loredana, kjo përplasje tani ka marrë fund. U tha se Lori kishte marrë një shumë të konsiderueshme parash nga një çift, të cilët dolën e u deklaruan për media duke ulur reputacionin e këngëtares në masë të konsiderueshme.

Një vit nga ky rast, Loredana e Petra zgjodhën të bënin paqe mes vete, u panë të fotografuara të buzëqeshura, foto kjo e publikuar nga vetë reperja në Instagram, duke i lënë të habitur të gjithë.

Tani mediat zvicerane kanë bërë të ditur se ajo ka paguar një shumë të madhe parash Petras, bëhet fjalë për rreth 400 mijë franga.

Këtë e bëri të ditur zyra e prokurorit publik që tha: ‘’Reperja Loredana tregoi se ishte penduar, ajo pranoi sjelljen e gabuar ndaj palës së dëmtuar, dhe procedimet ndaj saj janë ndërprerë.’’

E gjithë historia filloi kur Petra, u takua me vëllain e Loredanës në platformën e takimeve Badoo. Ky pretendonte të ishte Antonio Cas. Me histori të trilluara të fatit, burri vodhi rreth 200,000 franga nga bashkëshorti i Petrës.

Kjo ngjarje u bë mjaft e përfolur, derisa edhe vetë reperja kishte ardhur në Kosovë, ku në një konferencë për media sqaroi të gjitha, por nuk pranoi se kishte ndonjë faj.

Kujtojmë se në konferencën e mbajtur në Kosovë, Loredana kishte qenë e shoqëruar nga ish-bashkëshorti i saj reperi Mozzik. /Gazeta Sinjali/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending