Connect with us

Showbiz

Skandalet seksuale dhe pandemia e coronavirusit në fokusin e filmit “Borat 2”

Published

on

Pas 14 vjetësh që e çmendi botën me një film për gazetarin e televizionit kazak, Borat Sagdyev, i cili vizitonte Amerikën, Sasha Baron Cohen po kthehet në tokën e premtuar me filmin “Borat 2”.

Filmi i parë në lidhje me gazetarin kazak Borat Sagdyev, i cili po kërkonte Pamela Anderson në Amerikë si realizimin e ëndrrës së jetës së tij, fitoi 260 milionë dollarë në kinematë botërore në vitin 2006, pas së cilës Sasha Baron Cohen bëri filmin “Bruno”, për modelin homoseksual austriak dhe më pas filmi “Diktatori. Me të dy filmat, ai përsëri arriti të fitonte rreth 200 milionë dollarë.

Ndërsa vazhdimisht “i pëlqen të lëvizë”, Baron Cohen në filmin “Borat 2” vjen me një koment tjetër mbi jetën e përditshme amerikane, e cila tani është nën hijen e politikave pandemike dhe agresive të Donald Trumpit, shkruan CNN.

Më 23 tetor, Amazon Prime Video lëshoi një vazhdim të aventurave të Boratit, në film me titullin punues “Dorëzimi i një miti mrekullibërës të regjimit amerikan për dobinë e kombit njëherë të famshëm të Kazakistanit” ose thjesht “Borat 2”.

Ajo që është interesante është se Sacha Baron Cohen e bëri filmin në fshehtësi dhe i referohet skandaleve seksuale dhe politike në Amerikë, të cilat ndërthuren dhe lidhin njerëzit në pozicione të pushtetit.

Rudolph Giuliani është avokat prej kohësh i Trumpit dhe filmi mbështetet gjithashtu në sugjerime për lidhjen midis presidentit amerikan dhe famëkeqit, Jeffrey Epstein, një biznesmen i cili zhvilloi një zinxhir të prostitucionit të fëmijëve duke organizuar në shtëpi “parajsën” për pedofilët.

“Borat 2” është një pasqyrë histerike, në kohë dhe disi shqetësuese për ngjarjet globale, të cilat gatuhen sipas recetave amerikane dhe kryesisht në kuzhinën amerikane. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending