Connect with us

Shendetsi

Shtyrja e ndeshjes Tottenham-Fulham ‘joprofesionale’, thotë Jose Mourinho

Published

on

Ndeshja Tottenhami-Fulham ishte e treta në Premier Ligë që u shty për shkak të COVID-19.

Shefi i Tottenhamit, Jose Mourinho thotë se mënyra se si u ndërpre ndeshja e së mërkurës kundër Fulhamit ishte “joprofesionale”.

Ndeshja u shty më pak se tre orë para fillimit pasi Fulham raportoi një numër rastesh pozitive me koronavirus.

“Nuk dua të flas shumë për këtë. Joprofesionale, por kështu ishte,” tha Mourinho.

Mourinho postoi një video në Instagram të mërkurën pasdite, duke treguar lojtarët dhe stafin e tij në terrenin e klubit duke pritur për një vendim nëse ndeshja do të vazhdonte.

Ndeshja ishte e treta që u shty për shkak të shpërthimeve të COVID midis lojtarëve dhe stafit të klubit, me Aston Villa-Newcastle dhe Everton – Manchester City gjithashtu u shtynë në data të papërcaktuara në të ardhmen.

Lista e ndeshjeve Premier League është nën presion të paparë pasi sezoni filloi më vonë se zakonisht dhe me Kampionatin Evropian të vonuar 2020 të planifikuar përsëri në qershor.

E menaxheri i Fulham Scott Parker ka thënë se ai nuk është i sigurt nëse udhëtimi i skuadrës të dielën për ndeshjen kundër Burnley.

Me një numër të paspecifikuar të lojtarëve që izolojnë dhe riprovojnë pjesën e mbetur të skuadrës së Fulhamit në vazhdim, Parker është i pakënaqur që skuadra e tij mund të detyrohet të udhëtojë në Burnley me një grup shumë të varfëruar.

“Ata thonë se 14 lojtarë është vija e prerë për të pasur një ekip. Unë nuk jam i sigurt se është e drejtë që ju të shkoni me 14 lojtarë me një stol prej tre personash,” tha ai.