Connect with us

Sport

Shkëndija mbetet lidere në kampionatin e Maqedonisë së Veriut

Published

on

Shkëndija mbetet në krye të tabelës në Ligën e parë futbollistike të Maqedonisë së Veriut, pasi pasditën e sotme siguroi tre pikët në duelin me Renovën, derisa ekipi i Shkupit të Çairit ka barazuar me Rabotniçkin dhe tani mban vendin e dytë.

Rezultatet e pesë ndeshjeve nga xhoroja e 11-të në LPFMV:

Akademia Pandev – Bellasica 1: 2

Boreci – Pelisteri 3: 0

Rabotniçki – Shkupi 2: 2

Renova – Shkëndija 1: 3

Struga Trim Lum – Vardari 2: 2.

Nesër luajnë Sileksi dhe Makedonija GjP.

Tabela: Shkëndija 25 pikë, Shkupi 23, Boreci 19, Makedonia GjP 19, Struga Trim Lum 16, Sileksi 14, Rabotniçki 13, Vardari 13, Pelisteri 12, Renova 8, Akademia Pandev 7, Bellasica 5.

Alsat