Connect with us

Sport

Shaqiri , pozitiv në testet për “Covid 19” – Alsat TV

Published

on

Sipas Federatës së Futbollit të Zvicrës, Xherdan Shaqiri ka rzultuar pozitiv për “Covid 19” dh me konsultim të autoriteteve shëndetësore, , do të jetë në izolim disa ditor.

Shaqiri ishte në grumbullim me kombëtaren e Zvicrës përpara ndeshjeve ndërkombëtare dhe iu nënshtrua testit për koronavirus, në të cilën ai rezultoi pozitiv.

Kujtojmë se bashkëlojtari i Shaqirit te Liverpool, Sadio Mane rezultoi pozitiv me COVID-19 vetëm disa ditë më parë.

Alsat