Connect with us

Sport

Ronaldo në dyshim për sfidën me Barcelonën?! – SHKUPIMK

Published

on

Kristiano Ronaldo nga dita e djeshme është në izolim, pasi që ka rezultuar pozitiv për “Covid 19”, andaj do të mungojë në përballjen Portugali-Suedi, dhe me plot siguri në sfidën e Seria A, Juve- Krotone, si dhe pwrballjen me Dinamo Kievin në LIgën e Kampionëve.

– Advertisment –

Portugezi është në dyshim edhe për përballjen me Barcelonën në Ligën e Kampionëve, që duhet të zhvillohet më 28 tetor, pasi që duhet të jetë i përgatitur fizikisht për këtë sfidë të jashtëzakonshme të Juventusit.

Sipas protokolleve të UEFA-s, futbollisti i prekur nga koronavirusi, mund të rikthehet në sfidat e Ligës së Kampioëve, nëse 7 ditë më parë ka rezultuar negativ në testet për “Covid 19”.

Alsat