Connect with us

Sport

Roma merr fitore me përmbysje spektakolare ndaj Young Boys, Kumbulla bën heroin

Published

on

Roma ka shënuar fitore në udhëtim kundër Young Boys.

Me rezultatin 1:2, Roma ka marrë tri pikë të rëndësishme në Ligën e Evropës, duke mposhtur Young Boys, shkruan lajmi.net.

Skuadra e Fonseca pa veten në disavantazh qysh në minutën e 14’, kur Nsame shënoi nga pika e bardhë e penalltisë.

‘Giallorossi’ reaguan me anë të Bruno Peres, i cili shënoi në minutën e 69’.

Përmbysjen e bëri mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Marash Kumbulla, i cili shënoi në minutën e 74’.

Roma tashmë do të ketë tri pikë pas xhiros së parë në grupet e Ligës së Evropës, kurse Young Boys presin xhiron tjetër për pikët e para.

Pas triumfit, Kumbulla dhe një intervistë për “Sky Sport”, ku u shpreh: Nuk mund të kërkoja asgjë më shumë nga kjo mbrëmje, ishte një debutim i pabesueshëm, pasi falë golit tim ne fituam. Megjithatë, unë jam më i lumtur për fitoren e ekipit sesa për golin tim të parë në Evropë “.

Pse hasët vështirësi në pjesën e parë?

Kundërshtari na bëri presing lart dhe na vuri në vështirësi në organizimin e lojës, por në pjesën e dytë ndryshuam dhe krijuam shumë më tepër. Besoj se e merituam plotësisht fitoren.

Po e menaxhoni mjaft mirë kalimin nga Verona te Roma…

Po dhe kjo falë trajnerit, stafit të tij e të gjithë skuadrës, që më kanë pritur mjaft mirë në dhomat e zhveshjes dhe më kanë bërë pjesë të lojës së ekipit. Pa ata nuk do të kishte qenë aq e lehtë të adaptohesha në këtë realitet të ri, golin ia dedikoj ekipit dhe stafit ”.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending