Connect with us

Sport

Roma forcon mbrojtjen para sfidës me Milanin – SHKUPI

Published

on

Sonte do të zhvillohet përballja derbi në Seria A, kur në stadiumin “San Siro” takohen Milani dhe AS Roma. Trajneri mysafirë , Fonseka ka marë një lajm të mirë në prag të kësaj përballje, pasi që mbrojtësi Xhanluka Mançini ka rezultuar negative në testet e fundit për “Covid 19” dhe ka udhëtuar më skuadrën drejt Milanos.

– Advertisment –

Rasti i Mançinit është i njëjtë me atë të Hakimit, pasi bëhet fjalë për një gabim të testit dhe me dy konfirmimet negative, ka marrë miratimin e autoriteteve shëndetësore për të qenë i gatshëm për ndeshjen e sontme.

Alsat