Connect with us

Showbiz

Robert Pattinson rikthehet në xhirime të “The Batman” pas shërimit nga coronavirusi

Published

on

Robert Pattinson është kthyer sërish në punë pas një pauze të shkurtër.

Aktori ka nisur xhirimet e “The Batman” në Mbretërinë e Bashkuar për herë të parë pasi rezultoi pozitiv me coronavirus.

Izolimi ka ndodhur në fillim të shtatorit dhe xhirimet u anuluan dy javë më vonë nga produksioni.

Robert Pattinson (Foto: Peter Byrne/PA via AP)

Ylli 34-vjeçar në filmin e drejtuar nga Matt Reeves, i cili kishte qenë në pauzë për gati gjashtë muaj për shkak të pandemisë, u infektua me COVID-19 në fillim të shtatorit.

Rasti pozitiv u bë i ditur vetëm tri ditë pasi “The Batman” filloi xhirimet.

Tani, aktori është kthyer sërish në punë, meqë u rishfaq për herë të parë në xhirime të mërkurën në mëngjes, sipas Daily Mail.

Gazeta raporton se ai ishte duke filmuar një skenë funerali, megjithëse rastet e COVID-19 në Mbretërinë e Bashkuar po vazhdojnë të jenë aktive.

“Kompania tani i ka bërë testin e coronavirusit të gjithëve. Na është thënë të bëjmë vetëm punën. Ne madje duhet të hamë vakte vetëm në dhomat tona të hoteleve. Pavarësisht se është një film i Hollywoodit, nuk është saktësisht siç duket”, thuhet në një deklaratë.

Robert Pattinson (Foto: Kimberly White/Getty Images/Guliver)

“The Batman” ishte paraparë të arrinte në kinema në qershor të vitit 2021 por u shty përsëri për në tetor për shkak të vonesave që shkaktoi pandemia. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending