Connect with us

Showbiz

Rita Ora dhe një mori të famshëm “marrin një moment qetësie”, për ndërgjegjësimin e njerëzve për shëndetin mendor

Published

on

Holly Willoughby sot udhëhoqi një kampanjë me një mori të famshëm në thirrjen e njerëzve që të ‘merrnin një moment’ për shëndetin e tyre mendor.

Mikpritësja televizive, 39 vjeçare, u bashkua me bashkë-nikoqirin e saj në këtë kampanjë, Phillip Schofield, së bashku me Amanda Holden dhe këngëtaren Rita Ora në ngritjen e vetëdijes duke marrë pjesë në një ekspozitë të re fotografike.

Mbi 200 yje morën pjesë në fushatë, e cila i paraqet ata teksa pozojnë për një seri shkrepjesh klasike, shkruan The Sun.

Ekspozita interaktive është në ndihmë të organizatës bamirëse të shëndetit mendor, MIND.

Galeria virtuale e artit, e cila është virtualisht në internet tani, përmban portrete të yjeve që shihen ‘duke marrë një moment qetësie’ për të mbyllur sytë dhe ‘rifreskuar energjinë dhe lidhjen e tyre’.

Të famshëm të tjerë që marrin pjesë në kampanjë përfshijnë emrat e njohur si: Ant dhe Dec, James Corden, Kylie Minogue, Carol Vorderman dhe Tom Jones.

Ekspozita u nis nga fotografi Ray Burmiston dhe gjithashtu përfshin fotografi të: Ronan Keating, Jodie Whittaker, Lenny Henry dhe Gary Barlow.

Ju mund të shikoni portretet në internet tani dhe gjithashtu mund të paraqisni fotografinë tuaj me sytë e mbyllur në ekspozitën në zhvillim.

Ato pastaj do të shfaqen së bashku me yjet për një tarifë dhurimi dhe një emërim të dikujt tjetër për të bërë të njëjtën gjë.

Shpresohet se galeria do të zgjerohet në qindra mijëra fotografi të njerëzve nga e gjithë Britania e Madhe në një përpjekje për të rritur ndërgjegjësimin për shëndetin mendor.

Të gjitha donacionet do të shkojnë drejt organizatës MIND, e cila ofron mbështetje, informacion dhe këshilla për njerëzit me probleme të shëndetit mendor dhe artistëve që nuk mund të performojnë më për shkak të COVID-19.

Vizitorët virtualë në ekspozitë do të jenë në gjendje të blejnë printime ekskluzive të një përzgjedhjeje të portreteve të të famshmëve. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending