Connect with us

Sport

Renova forcohet në sulm dhe mbrojtje – Alsat

Published

on

Suadra e Renovës vazhdon përgatitjet në Tetovë, ndërsa sot prezantoi 2 përforcimet e radhws. Bëhet fjalë për Fatjon Jusufin dhe Arben Tafa, që do të forcojnë ekipin në repartin e mbrojtjes dhe atë të sulmit. Renova më parë regjistroi 4 futbollist të rinj, pasi që firmosi kontratë me portierin Vullnet Islamin, Marko Gajiqin, Armend Alitin dhe sulmuesin nga Kolumbia, Xhon Mena.

– Advertisment –

Qëllimi i trajnerit Qatip Osmani dhe Renovës do të jetë ikja nga zona e rrezikut dhe arkëtim i sa më shumë pikëve në sezonin pranveror. Kujtojmë se nga Renova ka ndërpreu bashkëpunimin me 6 futbollist, pas përfundimit të sezonit vjeshtor.


Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kuman ka dy dëshira, kandidaët aprovojnë vetëm një – Alsat

Published

on

Zgjedhjet presidenciale në Barcelonë, të cilat ishin të planifikuara të mbaheshin më 24 janar, janë shtyrë. Tani, për arsye se është afati kalimtar dhe Barcelona po ka probleme me lëndime, Kuman ka dy kërkesa për kandidatët presidencialë. Ai po kërkon nga klubi që të transferojë Erik Garsian dhe Memfis Depaj në klub, në mënyrë që të arrihen edhe rezultatet pozitive. Toni Freixa, njëri prej kanditatëve, ka konfirmuar.

Ne patëm një bisedë shumë të përzemërt me Koeman rreth transferimit të Eric Garcia, por ai do të mbërrijë në fund të sezonit falas”.

 

Barcelona do të ketë probleme të tjera për dy ndeshjet e ardhshme, ku do të jenë edhe pa yllin e tyre, Lionel Messi, i cili u ndëshkua me karton të kuq.

 


Alsat

Continue Reading

Sport

Lazio insiston për Mustafin

Published

on

Skuadra e Lazios nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga transferimi i qendërmbrojtësit të Arsenalit, Shkodran Mustafi.

Mediumet italiane kanë raportuar të mërkurën se Mustafi në parim ka arritur marrëveshje me Lazion, që ka nisur negociatat me Arsenalin për lirimin e tij. Mustafi ka kontratë me ekipin londinez deri në fund të këtij edicioni dhe te Lazio janë të gatshëm të ofrojnë rreth pesë milionë euro dëmshpërblim për shërbimet e tij.

Mustafi 28-vjeçar këtë edicion nuk ka pasur hapësirë të madhe tek Arsenali duke regjistruar vetëm nëntë paraqitje në të gjitha garat dhe është i gatshëm të largohet nga ekipi londinez gjatë këtij muaji për një përvojë tjetër në karrierë.

Ai është pjesë e Arsenalit prej verës së vitit 2016 kur iu bashkua nga Valencia për 41 milionë euro. Mustafi karrierë ka bërë edhe te Sampdoria.

Alsat

Continue Reading

Sport

KOK me disa vendime – Bota Sot

Published

on


Bord Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 56-të të tij, të parën për vitin 2021, në të cilën shqyrtoi pika të shumta të Rendit të Ditës.

U diskutua për Asamblenë e Përgjithshme Vjetore të……

Alsat

Continue Reading

Trending