Connect with us

Maqedoni

Regjistrohen 549 shkelje për mosmbajtje të maskës – Alsat

Published

on

Gjatë 24 orëve të kaluara (27/28.11.2020) në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë janë regjistruar 549 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse. M Nga Ministria për Punë të Brendshme (MPB) në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë dhe zbatojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria dhe të cilat kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.