Connect with us

Sport

Rashica i bashkohet Bayern Leverkusen në janar?

Published

on

Ishte shumë pranë kalimit te Bayern Leverkusen, mirëpo diçka e tillë nuk u arrit në merkaton e kësaj vere.

Vendimi për t’i thënë lamtumirë Werder Bremenit është shtyrë vetëm pasi klubet nuk kishin rënë dakord për disa detaje të fundit.

“Ajo që ndodhi kaq afër vijës së finishit javën e kaluar duhet të ndodhë brenda disa javësh. Në janar, ky është plani i qartë, ndryshimi nga Veser në Rajn do të ndodhë”, u shpreh për “Bild” menaxheri i skuadrës, Rudi Fëler. Kontrata pesëvjeçare me “Aspirinat” deri në vitin 2025 ishte nënshkruar tashmë.

Vetëm data e fillimit duhet të ndryshohet nga tetori 2020 në janar 2021. Por, merkatoja do të hapet përsëri në 2 janar. Deri atëherë ka vetëm dhjetë ndeshje të Bundesligës. “Leverkusen ka ende nevojë për një sulmues tjetër. Ka shumë mundësi që ai do të jetë Rashica”, shtoi Fëler. Një arsye shumë e rëndësishme është trajneri Peter Bosz, i cili ishte jashtëzakonisht i irrituar pse nuk erdhën më lojtarë në fillim të tetorit, por ai po bën presion për përforcime të brendshme. Holandezi njihet si simpatizant i madh i Rashicës.

Në vitin 2015 ai ka punuar me sulmuesin në Holandë. Rashica bëri debutimin e tij si lojtar profesionist nën drejtimin e Bosz në “Vitesse Arnheim”. Trajneri e njeh golashënuesin shumë mirë. Ai ende e dëshiron atë dhe me shumë mundësi do ta ketë në dispozicion për fazën e dytë të sezonit në Bundesligë.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending