Connect with us

Sport

Puna e kryer, Naingolan vazhdon te Kaljari – Alsat TV

Published

on

Sipas gazetarit të mirënjohur Italian, Xhanluka Di Marzio, mesfushori I mirënjohur, Raxha Naingolan është afër rikthimit te Kaliari. Në takimin e fundit mes drejtuesve të Interit dhe Kaljarit është gjetur gjuha e përbashkët.

Mesfushori belg, për dallim nga sezoni i kaluar ku ishte i huazuar te Kaliari, tani do të bëjë transferim të përhershëm. Në anën tjetër, Kajlari do të derdh në arkën e Interit plotë 12 milionë euro për Naingolanin.

Alsat