Connect with us

Maqedoni

Presidentët Pendarovski dhe Pahor në shëtitje nëpër pjesën e vjetër të Ohrit

Published

on


Dita e dytë e vizitës zyrtare të presidentit slloven Borut Pahor në Republikën e Maqedonisë së Veriut është rezervuar për vizitë në Ohër, ku së bashku me nikoqirin e tij presidentin Stevo Pendarovski vizituan disa monumente të rëndësishme kulturoro-historike në këtë qytet.

Pendarovski dhe Pahor shëtitje nëpër pjesën e vjetër të Ohrit e filluan me vizitë në kishën “Shën Mëria” dhe Galerinë e ikonave. Vizita në Ohër përfundoi me vizitë në katedralen “Shën Sofia”.