Connect with us

Showbiz

Pesë gjërat që duhet t’i dini për gruan e Khabib, Patimat Nurmagomedova – të cilën sportisti e mban larg rrjeteve sociale

Published

on

Që kur Khabib Nurmagomedov u bë një nga artistët më të njohur në artet e përziera, ka pasur shumë thashetheme dhe keqinformime rreth jetës së tij personale, fesë dhe familjes.

Në këtë postim, do të doja të ndaj me ju disa fakte të vërteta në lidhje me gruan e Khabib, Patimat Nurmagomedova, bazuar në intervistat e ndryshme që ka dhënë sportisti për mediat ruse.

Khabib Nurmagomedov (Foto: Instagram)

1. Ne nuk e dimë se si duket zonja Nurmagomedov.

Olga Buzova, nuk është gruaja e Khabib

Fotografitë e Khabib dhe gruas të tij me një fytyrë të mbuluar nga dasma janë të vetmet imazhe reale të tyre. Pjesa tjetër e fotografive që mund të keni parë në internet janë ose të rreme ose janë bërë me adhuruesit apo miqtë e tij.

Për shembull, kjo zonjë e bukur në foton më sipër nuk është gruaja e Nurmagomedov. Emri i saj është Olga Buzova dhe është një artiste popullore ruse e prezantuese televizive. Ata e bënë këtë fotografi të dagestanezit në një nga ngjarjet publike në Rusi.

Një fytyrë e gruas së Khabib nuk u tregua kurrë për publikun dhe është e mbrojtur në mënyrë rigoroze. Vetë Khabib kurrë nuk flet ose poston fotografi të gruas ose fëmijëve të tij në rrjetet sociale ose diku tjetër.

Patimat Nurmagomedova jeton me Khabib në Dagestan dhe kalon kohë të plotë duke rritur fëmijët në shtëpi.

2. Khabib dhe gruaja e tij u martuan në vitin 2013 në Dagestan.

Khabib Nurmagomedov dhe gruaja e tij, Patimat Nurmagomedov

Ata u martuan në fshatin Kirovaul afër Makhachkala ku jeton Nurmagomedov.

Ishte një martesë e madhe që kremtohej nga i gjithë fshati; sipas babait të Khabib, gjatë gjithë ditës në dasmë erdhën pothuajse 4000 njerëz. Vendi i dasmës kishte një kapacitet prej 1200 personash dhe ata duhej të ndërronin mysafirët nga tre herë për t’i lejuar të gjithë brenda. Kostoja e një dasme kaq të madhe ishte vetëm rreth 700,000 rubla (pak më shumë se 10 mijë dollarë) dhe gjysma e saj ishte paguar nga miqtë e familjes.

3. Khabib dhe gruaja e tij kanë tre fëmijë së bashku.

Khabib dhe djali i tij, Magomed, Nurmagomedov

Në vitin 2019, Khabib kishte dy fëmijë – një vajzë (e cila kishte lindur në vitin 2015) dhe një djalë (i cili lindi në dhjetor të vitit 2017). Më 31 gusht të vitit 2019 u njoftua se Nurmagomedov po bëhet baba për herë të tretë.

4. Gruaja e Khabib është e afërm e tij e largët.

Abdulmanap Nurmagomedov, babai i Khabib, në një nga intervistat për gazetën ruse Sport-Express’, përmendi se gruaja e Khabib është e afërm e tij e largët dhe ajo në të vërtetë kishte mbiemrin Nurmagomedova edhe para se të martohej me Khabib.

Një fshat ku rriten Khabib dhe Patimat (fshati Sildi) është shumë i vogël dhe pothuajse të gjithë të tjerët atje kanë lidhje gjaku me njëri-tjetrin.

5. Khabib mund të ketë më shumë se një grua në të ardhmen.

Për traditat myslimane, burrave u lejohet deri në katër gra. ‘Shqiponja’ ka një grua në këtë moment, por sipas babait tashmë të ndjerë të Khabib, Abdulmanap, të gjithë burrat në familjen e tyre marrin një grua tjetër kur ata janë në të 50-tat ose të 60-tat e tyre. Gjyshi i Khabib kishte dy gra, babai i Khabib po ashtu kishte dy gra.

Khabib Nurmagomedov dhe babai i tij, Abdulmanap (Foto: Instagram)

Khabib Nurmagomedov ditë më parë ka mposhtur Justin Gaethje dhe ka fituar titullin e peshave të lehta në UFC 254. /Telegrafi/

Khabib Nurmagomedov (Foto: Instagram)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending