Connect with us

Showbiz

Pas spekulimeve për fejesë, Rita Ora shihet e vetme në Londër duke shëtitur në ftohtësinë e vjeshtës

Published

on

Kohët e fundit ajo u përfol për një fejesë të mundshme me Romain Gavras pasi u pa duke mbajtur një unazë diamanti në gishtin e martesës.

Dhe Rita Ora paraqiti një figurë elegante në ftohtësinë e vjeshtës ndërsa u largua nga shtëpia e saj në Londër të enjten, shkruan DailyMail.

Krijuesi i hitit “Anywhere”, 29 vjeçare, u mbulua me një pallto të gjatë gri të errët dhe kapele të zezë sportive ndërsa po dilte në rrugë.

Rita gjithashtu kishte veshur një palë çorape ngjyrë kafe, ndërsa kishte me vete një çantë të zezë.

Ylli i pop-it mezi njihej pasi fshehu pjesën më të madhe të fytyrës me syze dielli të errëta dhe një maskë të zezë për fytyrën.

Sidoqoftë, flokët e saj me kaçurrela e bënin të dukshme, teksa ka vendosur t’i linte të lëshuara anash mbi shpatullat e saj.

Rita dukej “në botën e saj” ndërsa ishte e mbështjellë me pallton e saj të dimrit.

Kjo paraqitje e saj vjen vetëm pak kohë pasi ylli së fundmi shkaktoi thashetheme për një fejesë të mundshme me të dashurin Romain Gavras, pasi ajo u pa duke bartur një unazë diamanti në gishtin e martesës.

Rita u pa duke e vënë unazën e saj kur u largua nga restoranti meksikan ‘Taqueria’ në Londër të premten e kaluar.

James Constantinou i ‘Prestige Pawnbrokers’ tha se stolia e re e Ritës dukej se ishte një unazë safiri dhe diamanti, e cila nëse ishte një copë antike, dhe mund të kushtonte rreth 50,000 dollarë.

Sidoqoftë, pavarësisht spekulimeve, një burim i afërt me Ritën i tha The Sun se ajo ishte një stoli e thjeshtë dhe jo një unazë fejese. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending