Connect with us

Entertainment

Pallati Buckingham paralajmëroi “Trump Train” që të ndaloj përdorimin e imazhit të mbretëreshës

Published

on

Pallati Buckingham ka bërë një kërkesë zyrtare për të hequr një imazh të Mbretëreshës Elizabeth II të veshur me një kapele “Make America Great Again” dhe një karficë ”QAnon” nga një autobus “Trump Train” që u pa në një tubim të mbajtur nga Reps. Matt Gaetz dhe Marjorie Taylor Greene në Florida javën e kaluar.

– Advertisements –

Një zëdhënës i Pallatit i tha se ata ishin të vetëdijshëm për faktin se imazhi i Mbretëreshës po përdorej, duke thënë se “janë bërë kërkesa për heqjen e fotografisë”.

Autobusi është në pronësi dhe drejtohet nga një mbështetës i Trump me emrin Buddy Hall. Sipas faqes së saj GoFundMe, Treni Trump u krijua si një “autobus turne jozyrtar fushate për të mbështetur rizgjedhjen e Presidentit Trump në vitin 2020”.

Pavarësisht se nuk ishte i lidhur zyrtarisht me ndonjë kandidat politik, autobusi ishte një mjet i vazhdueshëm në ngjarjet e fushatës Trump gjatë ciklit zgjedhor 2020. Një imazh i postuar në faqen zyrtare të Trump Train në Facebook tregon Donald Trump Jr dhe të dashurën e tij, Kimberly Guilfoyle, duke pozuar para autobusit me Hall në korrik.