Connect with us

Showbiz

Offset shpenzon tetë mijë dollarë për një sedilje makine për vajzën e tij, Kulture – vazhdon të flitet për ribashkimin me Cardi B

Published

on

Ai kaloi fundjavën duke u përpjekur të rikthejë romancën me gruan e tij, Cardi B, ndërsa festuan ditëlindjen e 28-të të reperes në Las Vegas.

Dhe Offset bëri përpjekjen e tij për të rregulluar raportet me familjen në një nivel të lartë, pasi i bleu vajzës dy vjeçare Kulture një sedilje makine në ‘Rolls Royce’.

“Tetë mijë dollarë sedilje makine dhe vë bast se ka gjalpë kikirikësh dhe ëmbëlsirë për një javë”, shkroi Offset në përshkrim.

Offset (Foto: Instagram)

Sedilja e makinës ishte e mbuluar tërësisht me lëkurë të tonifikuar dhe kishte emrin e Kulture – si dhe monogramin Rolls Royce – të qepur në pjesën e kokës.

Fansat bënë një vështrim rreth kësaj, marrë parasysh që Offset i dhuroi një makinë të tipit ‘Rolls Royce’ bashkëshortes së tij.

Por, para se artistja amerikane të ulej në veturë bëri një vallëzim pranë burrit, duke bërë që më pas të filmohet gjithandej nga fansat dhe të pranishmit në ndejë.

Achonti Shanise (Foto: Instagram)

Cardi dhe Offset u martuan në vitin 2017, me takimin e tyre të parë në shkurt në “Super Bowl Ll” në Houston, Teksas.

Ndërkohë që kohëve të fundit reperja ka qenë duke i kërkuar divorcin dhe të njëjtit janë akoma duke u përballur me këtë çështje.

Sido që të jetë, veprimi i fundit i 28 vjeçares ndaj partnerit ka bërë të mendohet që ish-çifti do të ribashkohen sërish. /Telegrafi/

Cardi B dhe Offset (Foto: Instagram)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending