Connect with us

Sport

Nuhiu: Do të japim maksimumin në terren – SHKUPIMK

Published

on

Përfaqësuesja e Kosovës sonte zhvilloi stërvitjen e parë dhe të fundit në stadiumin “Todor Proeski” para përballjes më Maqedonisë, gjatë ditës së enjte, në kuadër të balotazhit për Ligën e Kombeve. Sulmuesi Atdhe Nuhiu, në mungesë të Vedat Muriqit do të drejtojë sulmin e Kosovës.

– Advertisment –

Atdhe Nuhiu, sulmuesi I Kosovës

“Përformancat që I ka Vedat Muriqi në ndeshjet e kalume , ishin mjaft të mira dhe ai e ka tregua kualitetin e tij me transferimin në Lacio. Fatkeqësisht ai nuk mund të jetë këtu dhe ne do të ishim të gjithë të kënaqur nëse ai ishte këtu me ne, posaqërisht unë. Por unë jam i gatshëm me pranue këtë presion , por sdo të thot se Atdhe Nuhiu , Muriqi ose ata që mungojnë , që neser të tjerët nuk do të japim maksimumin.

 

SHALLAND: MAQEDONIA, MJAFT KUALITATIVE

 

Ndërkohë Bernard Shalland beson se është një sfidë historike për Kosovës dhe ajo në fund të shënojë rezultat pozitiv, Shalland e çmon përfaqësuesen e Maqedonisë dhe e njeh kualitetin e saj.

Bernard Shalland, trajner I Kosovës

“Dy vite e gjysëm, në takimin e parë me ekipin,  kemi folur për një ndehsje të tillë , jo si një target apo qëllim që duhet të arrijmë patjetër, por si një ëndër dhe tani jemi para kësaj ëndre. E qartë se kemi problem, por Kosova ka dëshmuar se si komb dhe forcë futbollsitike ka forcë për një gjë të tillë. Kam përcjell ndeshjet e Maqedonisë në eliminatoret dhe mund të them se janë mjaft të mirë, kompakt dhe kanë kualitet. “

 

Trajneri Shalland nuk e ka të qartë se si Amir Rahmani nuk është me Kosovën, pasi që Napoli ka vetëm disa raste me “Covid 19”, ndërsa Pandevi është në Shkup, dhe vjen nga rajoni I njëjtë dhe ekipi I Xhenovës ka më shumë raste me “Covid 19”, andaj beson se këtë rast do të merr parasysh UEFA-ja.

Sfida Maqedoni-Kosovë, do të zhvillohet të enjtën , në orën 20.45 minuta.

 

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending