Connect with us

Sport

Nju Orlins do të drejtohet nga Sten Van Gandi – SHKUPIMK

Published

on

Skuadra e Nju Orlins Pelikans ka zgjedhur çështjen e trajnerit dhe në vend të Alvin Xhantrit, tani ka caktuar trajnerin Sten Van Gandi. Ky i fundit do të jetë trajner i shtatë në këtë klub dhe do të ketë për qëllim që të krijojë skuadër konkuruese në NBA, që do të jetë i përbërë nga basketbollist të rinj dhe të talentuar si Zajon Uilijamson, Lonzo Boll, Brendon Ingram dhe Xhosh Hart.

– Advertisment –

Trajner Van Gandi, pas vete ka rgjistruar 11 sezone në NBA me skuadrat e Majamit, Orlandos dhe Detroitit. Aktualisht në NBA, vetëm skuadrat e Hjustonit dhe Oklahomës, ende nuk kanë caktuar trajnerin për sezonin e ri.

Alsat