Connect with us

Entertainment

Një makinë në Turqi përplaset në dyqan, për pak mbyt dy fëmijë të vegjël  – ALSAT-M

Published

on


Kamerat e vëzhgimit kapën një moment të tmerrshëm kur një makinë u përplas në një dyqan në Gaziantep në Turqinë juglindore.

Sipas mediave lokale, shoferi humbi kontrollin e automjetit dhe gati sa nuk përplasi dy fëmijë, prindërit e të cilëve po bënin pazar në zonë. Tre persona u plagosën në incident dhe u dërguan me urgjencë në spital, transmeton Daily Mail.

Në fillim të xhirimeve, tre të rritur shihen duke qëndruar para një dyqani me një fëmijë të vogël që qëndron pranë një fëmije tjetër në një karrocë fëmijësh. Pastaj një automjet i bardhë shihet duke përplasur një dyqan gati duke qëlluar fëmijët.

Dëshmitarët menjëherë nxituan për të shpëtuar dhe i tërhoqën fëmijët larg vendit të aksidentit.