Connect with us

Entertainment

Një djal 24 vjeç martohet me kushërirën e tij 81-vjeçare, për të shmangur detyrimin ushtarak në Ukrainë!

Published

on

Alexander Kondratyuk 24 vjeç, krijoi një lidhje të fortë me kushërirën e tij 81-vjeçare. Ai u martua me Zinaida Illarionovna, 81 vjeçe, në një fshat të quajtur Baykovka në Ukrainën perëndimore. Zyrtarët thanë se ai mund të vazhdonte marrëveshjen nëse nuk ishte shumë i zënë ngushtë. Rekrutimi është i detyrueshëm në Ukrainë, por jo nëse kujdesesh për një bashkëshort të paaftë.

– Advertisements –

Zyrtarët ukrainas po hetojnë pretendimet se një djalë 24-vjeçar u martua me kushërirën e tij me aftësi të kufizuara 81-vjeçe për të shpëtuar nga detyrimi për shërbimin ushtarak.

Alexander Kondratyuk, 24 vjeç, pretendoi se kishte një dashuri të fortë për kushërirën, e cila ishtë 57 vjet më e vjetër se ai, dhe mohoi që po përpiqej t’i ikte kryerjes së detyrës së tij ushtarake. Rekrutimi në Ukrainë është i detyrueshëm megjithëse ka përjashtime që i lejojnë njerëzit ta shmangin atë.

dailymail/gentch

Nëse kujdeseni për një grua me aftësi të kufizuara dhe që mund të provojë gjendjen dhe martesën me dokumente zyrtare, ju liroheni nga shërbimi. Dasma u zhvillua në fshatin Baykovka, i cili është afër qytetit Vinnitsa në Ukrainën perëndimore-qendrore, i vendosur në brigjet e një prej lumenjve më të gjatë në vend.

I pyetur nga gazetarët në lidhje me martesën e saj me të afërmin e saj shumë më të ri, Zinaida Illarionovna, 81 vjeç, këmbënguli se ai ishte një burrë i mirë dhe përkujdesej për atë. Fqinjët e saj pretenduan se djaloshi nuk ishte parë kurrë në zonë.