Connect with us

Showbiz

Nëntë arsye se përse e admirojmë artisten Katy Perry

Published

on

Katy Perry nuk është vetëm një nga artistet më të mëdha të muzikës në botë, por ajo është gjithashtu një fashioniste e mahnitshme, një femër model jashtëzakonisht frymëzuese, një mama e re dhe e fejuara e Orlando Bloom.

Për të festuar fuqinë e mrekullueshme të KP- emri i vërtetë Katheryn Hudson – ne kemi mbledhur nëntë arsye se përse e adhurojmë atë.

Sigurisht, ne lehtë mund të kemi gjetur më shumë se nëntë arsye, duke marrë parasysh jetën dhe karrierën profesionale të 35 vjeçares.

Katy Perry (Foto: Getty Images/Guliver)

1) Katy Perry dhuron performanca të mahnitshme ‘live’

Ne ishim shumë më fat që Katy solli tri versione akustike të këngëve të saj nga albumi i pestë “Witness”. Perry shfaqet po ashtu duke kënduar hitin e madh “Chained To The Rhythm”.

2) Katy Perry ka një sens humori shumë të mirë

Katy Perry mund të jetë një superyll global, por ajo nuk është edhe aq serioze, madje është shumë shumë argëtuese.

3) Katy Perry i do shumë fansat e saj

Fansat e Katy Perry quhen KatyCats. Fansat krijuan pseudonimin kur perëndesha e muzikës pop filloi turneun “Hello Katy” në vitin 2009 dhe kjo qëndron edhe sot. Ashtu si shumë grupe të tjera, KatyCats krenohen që jo vetëm mbështesin Katy por edhe njëri-tjetrin. Artistja amerikane adhuron fansat e saj dhe shpesh flet për ta në Twitter.

4) Katy Perry me rekord botëror në ‘Guinness’

Katy Perry në të vërtetë mban rekorde të shumta botërore – jo vetëm që ishte personi i parë që grumbulloi 100 milionë ndjekës në Twitter, por në shkurt të vitit 2017, kënga e saj “Chained To The Rhythm” u bë kënga më e transmetuar në Spotify në 24 orë nga një artiste femër, duke u transmetuar 3,062,293 në një ditë të vetme.

E njëjta gjithashtu mban rekordin si ‘femra e parë’ që ka pesë këngë në vendin e parë nga një album në ShBA, dhe ishte gjithashtu këngëtarja më e shikuar në YouTube në 2014 me 2.4 miliardë.

5) Marrëdhënia e Katy Perry me Orlando Bloom

Këta të dy ishin një nga çiftet tona të famshme kur u bënë bashkë në vitin 2016, teksa zemrat tona u thyen kur u ndanë në 2017 me një deklaratë të përbashkët, “Para se thashethemet të dalin nga kontrolli, ne mund të konfirmojmë që Orlando dhe Katy po marrin hapësirë e kohë nga njëri tjetri”.

Sidoqoftë, pasi u panë duke shkëmbyer puthje në koncertin e Ed Sheeran përsëri në gusht të atij viti, dukej sikur gjërat u kthyen seriozisht dhe Katy tha në “This Morning Mashup”, “Epo, ju e dini, unë mendoj se njerëzit janë brenda dhe jashtë jetës tuaj. Është mirë të mbash pranë vetes njerëzit që do”.

Fatmirësisht, artistja konfirmoi se dyshja ishin përsëri së bashku në prill 2018, dhe të dy njoftuan fejesën në ‘Ditën e Shën Valentinit’ në 2019 me një seri postimesh të publikuara në Instagram.

Ata gjithashtu mirëpritën vajzën e tyre, Daisy Dove në gusht të vitit 2020.

6) Katy Perry bën video muzikore të shkëlqyera

Katy Perry thjesht bën videot muzikore të jashtëzakonshme. Shikoni klipin për “Chained To The Rhythm”, e cila paraqet këngëtaren në një tren lojërash paksa të rrezikshëm.

Sigurisht, në mars 2020, Katy lansoi videoklipin e saj për “Never Worn White”, ku konfirmoi se është shtatzënë.

8) Katy Perry ka qenë pjesë e disa bashkëpunimeve të mëdha

Në karrierë, Perry numëron edhe disa bashkëpunime të suksesshme si “Feels” me Calvin Harris, Pharrell Williams dhe Big Sean.

9) Katy Perry gjithmonë ka një stil të veçantë në secilën paraqitje publike

Ajo duket gjithnjë në formë të mirë, edhe pse shfaqet në stile të ndryshme flokësh. Nëse nuk besoni, më poshtë ua sjellim disa fotografi:

/Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending