Connect with us

Showbiz

Ndërron jetë producenti i famshëm i Hollywoodit, Princi Azim i Brunei

Published

on

Princi Azim, i cili punoi për një kohë të shkurtër si producent i filmave të Hollywoodit, ka vdekur në moshën 38 vjeçare.

Djali i sulltanit jashtëzakonisht të pasur të Brunei, dhe i katërti në radhë të fronit, vdiq të shtunën në kryeqytetin Bandar Seri Begawan.

Siç është tipike për vendet myslimane, varrimi i tij u mbajt pak më vonë, gjithashtu të shtunën.

Mariah Carey dhe Prince Azim (Foto: Sky News)

Qeveria bëri njoftimin në radion kombëtare. Ajo tha se vendi tani ka hyrë në një periudhë shtatë ditore zie dhe se popullata duhet të vishet në përputhje me rrethanat.

Nuk u dha asnjë shkak i vdekjes, megjithëse raportet e mediave lokale thonë se ai kishte qenë i sëmurë për ca kohë. Raporte të tjera të pakonfirmuara treguan për kancerin e mëlçisë.

Azim kishte një kompani prodhimi me qendër në Londër, Daryl Prince Productions.

Prince Azim dhe Pamela Anderson (Foto: News.com.au)

Kreditë e tij në Hollywood me emrin Azim Bolkiah, përfshinin filmat si: You’re Not You” dhe “The Happy Prince”.

Azim u tha gjithashtu të ishte një figurë e profilit të lartë në skenën ndërkombëtare dhe shpesh ishte parë në shoqërinë e Pamela Anderson, Janet Jackson dhe Mariah Carey.

Ai ka lindur më 29 korrik të vitit 1982 dhe vdiq më 24 tetor 2020. /Telegrafi/

Princ Azim (Foto: EDGE Media Network)