Connect with us

Showbiz

Ndërron jetë aktorja Rhonda Fleming

Published

on

Aktorja Rhonda Fleming, flokëkuqja e zjarrtë që u shfaq me Burt Lancaster, Kirk Douglas, Charlton Heston, Ronald Reagan dhe yje të tjerë të filmit të viteve 1940 dhe 1950, ka vdekur.

Ajo ndërroi jetë në moshën 97 vjeçare.

Ndihmësja e Fleming, Carla Sapon tha për New York Times se aktorja vdiq të mërkurën në Santa Monica, Kaliforni.

Rhonda Fleming (Foto: Variety)

Nga filmi i saj i parë me ngjyra, “A Connecticut Yankee in King Arthur’s Court” (1949) me Bing Crosby, Fleming u bë jashtëzakonisht e popullarizuar tek producentët për shkak të ngjyrave të saj atraktive.

Para se Reagan të hynte në politikë, aktorja bashkë-luajti me të në “Hong Kong”, “Tropic Zone”, “The Last Outpost” dhe “Tennessee’s Partner”.

“Ai i befasoi të gjithë, sepse ai kurrë nuk u shikua në një pasqyrë”, tha ajo një herë për Reagan. “Për sa aktorë mund të thuash këtë?”.

Artistja tashmë e ndjerë zotëronte po ashtu një zë të shkëlqyeshëm për të kënduar, dhe më vonë në karrierën e saj këndoi në një skenë në Las Vegas.

Rhonda ishte pjesëmarrëse edhe në shumë filma të tjerë përfshirë këtu, “While the City Sleeps” dhe “Serpent of the Nile”.

Rhonda Fleming (Foto: Variety)

Ajo lindi në Los Angeles më 1923. E njëjta për disa vite kishte qenë e martuar me Thomas Lane.

Pas kësaj, artistja amerikane u martua me Ted Mann. Disa vite pasi vdiq ky i fundit, Fleming u martua për herë të gjashtë me Derol W.Carlson, i cili ndërroi jetë në vitin 2017. /Telegrafi/

Rhonda Fleming (Foto: Variety)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending