Connect with us

Sport

MPB: Sfida Maqedoni-Kosovë, mos të ndiqet në grupe – SHKUPI

Published

on

Ministria për Punë të Brendshme të Maqedonisë përmes një komunikate informoi opinionin se do të merren të gjitha masat e duhura për rrespektimin e protokolleve për parandalim nga “Covid 19” para sfidës së ardhshme në Shkup, në mes Maqedonisë dhe Kosovës. Nga MPB-ja apelojnë që ndeshjen mos të përcjellin në grupe, dhe njëkohësisht të kërkojnë që tifozët të jenë larg incidentët , përdorimi i gjuhës së urrejtjes dhe gjithçka që prish rendin publik dhe qetësinë.

– Advertisment –

“MPB në koordinim me FFM dhe organet e tjera kompetente ka punuar në sigurimin e të gjithë pjesëmarrësve. Janë ndërmarë të gjtha masat për sigurinë e futbollistëve nga ardhja në Shkup, për kohën e ndeshjen dhe pas zhvillimit të ndeshjes. Janë ndërmarrë të gjithë masat për respektimin e protokolleve për brojtje nga “Covid 19”. Ër këtë është e ndaluar publiku të jetë në tribunë. MPB apelon që ndeshja most ë përcillet në grupe dhe poashtu apelojmë deri te tifozët që ta përmbahen nga incidentet, përdorimi i gjuhës së urrejtjes ose prishje e rendit dhe qetësisë, për të cilëndo të dënohen rreptësisht,” thuhet në kumtesën e MPB-së.

Sfida në mes Maqedonisë dhe Kosovës do të zhvillohet me fillim në orën 20.45.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending