Connect with us

Shendetsi

Moti me vranësira dhe reshje shiu, temperature deri më 15 gradë

Published

on

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të shiut, të cilat vende-vende në pjesët lindore përkohësisht do të jenë të rrëmbyeshme të ndjekura me bubullima të rralla. Në zonat malore në pjesët perëndimore reshjet do të jenë të borës.

– Advertisment –

Temperatura maksimale do të jetë 15 gradë Celsiusë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme. Temperatura maksimale do të arrij deri në 13 gradë Celsiusë.