Connect with us

Sport

Monako me përmbysje mund PSZH-në – Alsat

Published

on

Skuadra e Monako përgatiti befasi të këndshme duke mundur PSZH me përmbysje. Skuadra vendase ishte në disavantazh prej dy golave, por arriti që për 45 minuta të realizoi tri herë për të arkëtuar pikët e plota. Kilian Mbape shënoi dy herë për parisienët, rezultat me të cilin skuadrat shkuan në pushime. Por, gjatë 45-minutëshit të dytë ndryshoi gjithçka. Volland në minutën e 52-të ngushtoi shifrat dhe

i njëjti barazoi rezultatin pas asistimit së Cesk Fabregasit. Ndërkohë për fitoren e vendasve u sigurua Fabregas që realizoi në minutën e 84-të nga pika e bardhë. Pas kësaj fitore, Monako ngritët në pozitën e dytë me 20 pikë, 4 më pak se lideri aktual PSZH.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ibrahimovic zgjidhet Futbollisti i Vitit në Suedi! Trajneri i kombëtares e fton ta telefonojë (FOTO LAJM)

Published

on

Zlatan Ibrahimovic ka fituar sërish! Sulmuesi kuqezi zgjidhet Futbollisti i Vitit në Suedi (hera e 12-të).

Mirënjohje e pashmangshme për sulmuesin e Milan, që është duke mrekulluar në Serie A por renditet edhe mes sulmuesve me mesatare golash më të lartë në Europë (10 gola në 6 ndeshje në kampionat).

Sakaq, vetë sulmuesi 39-vjeçar ka falënderuar për çmimin e fituar, duke rikthyer kështu harmoninë në raportin mes tij dhe Suedisë, që ishte “lëkundur” pak për shkak të postimit të tij në rrjetet sociale me fanellën e Suedisë.

Në fakt, sikur të mos mjaftonte, sot trajneri i Suedisë doli me një deklaratë të fortë.

Trajneri suedez, Andersson, për Aftonbladet tha: “Nuk mund të them se jam kaq i befasuar. Nëse jam, do të thotë se keni menduar se ai nuk mund ta bëjë atë ”.

“Unë jam patjetër i impresionuar dhe i goditur nga uria e tij dhe cilësia e madhe që ai ende ka në gjithçka që bën. Ai është një atlet mbresëlënës dhe është gjithashtu futbollisti më i mirë suedez i të gjitha kohërave”.

Për një kthim të mundshëm në ekipin kombëtar ai sqaroi: “Nëse ai dëshiron të kthehet për të luajtur për Suedinë, thjesht të më telefonojë. Në atë rast unë do të merrem me të”.

Alsat

Continue Reading

Sport

Modriç i vendosur se ku do ta mbyll karrierën

Published

on

Në konferencën për shtyp, para ndeshjes vendimtare me Interit në Champions, Luka Modric u pyet edhe për të ardhmen e tij. Kroati deklaroi se do të dontë ta mbyllte karrierën me “Los Blancos”.

“Jam mirë dhe ndihem në formë. Luaj atëherë kur vendos trajneri. Kur jaqm në fushë mendoj të bëj më të mirën për skuadrën. E ndiej që jam në formën ideale për të vazhduar, të shohim se çfarë do të ndodhë në të ardhmen, flitet shpesh për lëtë temë. Unë jam i qetë, këtu (te Reali) mund ta ndihmoj akoma skuadrën dhe pa dyshim do të doja ta mbyllja këtu karrierën time.”

Dy vite më parë, është shkruar shumë për interesimin e Interit për mesfushorin kroat, që sqaron një herë e mirë:
“Por unë nuk ka dëgjuar të flitet për këtë temë në vitin 2018. Gjithsesi jam i lumtur te Reali, ku dua të mbyll karrierën.”

Alsat

Continue Reading

Sport

Barcelona e Juventusi në fazën nokaut të Championsit, Dortmundi e Lazio me fitore bindëse

Published

on

Barcelona e Juventusi e kanë siguruar kalimin në fazën nokaut të Ligës së Kampionëve.

Barcelona sonte fitoi 4:0 si mysafire e Dynamo Kievit. Sergino Dets (52’), Martin Braithwaite (57’, 70’ penallti) dhe Antoine Griezmann (90+2’) shënuan për Barcelonën.

Juventusi ndërkohë ka arritur të kthehet nga disavantazhi 1:0 dhe të triumfoi 2:1 në shtëpi ndaj Ferencvarosit.

Myrto Uzuni (19’) realizoi për epërsinë e Ferencvarosit, ndërsa Cristiano Ronaldo (35’) dhe Alvaro Morata (90+2’) për Juventusin.

Pas katër xhirove në Grupin G, kryeson Barcelona me 12 pikë, tri më tepër se Juventusi që zë vendin e dytë. Dynamo Kievi e Ferencvarosi kanë nga një pikë.

Në Grupin H, Manchester Unitedi fitoi 4:1 në shtëpi ndaj Istanbul Bashakshehirit dhe i është afruar fazës nokaut. Bruno Fernandes (7’, 19’), Marcus Rashford (35’ penallti) dhe Daniel James (90+2’) shënuan për Unitedin, ndërsa për Bashakshehirin realizoi Deniz Turuc (75’).

Në ndeshjen tjetër të grupit Paris Saint-Germaini triumfoi 1:0 ndaj RB Leipzigut. Neymar (11’ penallti) realizoi golin e vetëm për Parisin.

Pas katër ndeshjeve kryeson Manchester Unitedi me 9 pikë, PSG-ja zë vendin e dytë me gjashtë pikë, sa i ka edhe Leipzigu që është i treti, Bashakshehiri zë vendin e fundit me tri pikë.

Borussia Dortmundi e Lazio kanë fituar bindshëm duke iu afruar kështu fazës nokaut të Ligës së Kampionëve.

Dortmundi triumfoi 3:0 në shtëpi ndaj Brugges. Erling Braut Haaland (18’, 60’) dhe Jadon Sancho (45+1’) realizuan për Dortmundin.

Lazio fitoi 3:1 në Romë ndaj Zenit St. Petersburgut. Ciro Immobile (3’, 55’ penallti) dhe Marco Parolo (22’) shënuan për Lazion, ndërsa Artem Dzyuba (25’) për Zenitin. Nga minuta e 81-të për Lazion u inkuadrua Vedat Muriqi.

Dortmundi pas 4 xhirove në Grupin F zë vendin e parë me nëntë pikë, Lazio zë vendin e dytë me tetë pikë, ndërsa Brugge është i treti me 4 pikë. Zeniti zë vendin e fundit me një pikë.

Alsat

Continue Reading

Trending