Connect with us

Sport

Milani nis negociatat për Diazin dhe Dalotin – SHKUPIMK

Published

on

Brahim Diaz dhe Diogo Dalot janë dy futbollistët e talentuar që ndonëse kanë luajtur pak me Milanin këtë sezon dhe po meritojnë gjithmonë e më shumë besimin e trajnerit Pioli. Të dy futbollistët janë transferuar në Milano në formën e huazimit dhe sipas marrëveshjes, në fund të sezonit duhet të kthehen te Real Madrid dhe Man. Junajtedi.

Tani Milani ka nisur negociatat për blerjen e kartonëve nga skuadra spanjolle dhe ajo angleze. Mirëpo kjo nuk do të jetë lehtë, posaqërsishtë në rastin e Diazit. Reali beson shumë në cilësitë e tij dhe ka hjedh poshtë çdo ofertë për shitje, duke pranuar vetëm huazimin e thjeshtë, ashtu siç veproi Milani.

Alsat